«
  1. Anasayfa
  2. Hakkımda

Hakkımda

Özgeçmiş

Lisans eğitimini Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümünde bitirmiştir. Ayrıca Uluslararası İlişkiler bölümünü de yan dal olarak tamamlamıştır.

Lisans tez çalışmasını “Üniversite öğrencilerinde kaygı ve akademik başarı arasındaki ilişki” konusunda yazmıştır. Yüksek lisansını İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde “Yetişkinlerde Benlik Saygısı ve Tükenmişlik” üzerine proje ödevini sunarak “Uzman Klinik Psikolog” unvanını almaya hak kazanmıştır. Ayni zamanda, Psikoterapi Enstitüsünde dört yıl süren ve teorik-formulasyon-supervizyon aşamalarından oluşan Bütüncül Psikoterapi Eğitimine devam etmektedir.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi,Özel Safa Hastanesi Psikiyatri Polikliniği, Özel Medicine Hospital Hastanesinde stajlarını tamamlamıştır.

İş deneyimlerini öncelikli olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde olan Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi, Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Yuvası (0-12 yaş), Maltepe Huzurevi, Bahçelievler Huzurevinde edinmiş, daha sonra çeşitli danışmanlık merkezlerinde bireysel terapi yapmış, birçok anaokulu ve çeşitli kurumlarda eğitim ve seminerler düzenlemiştir.

 

Katıldığım Eğitim Programları

C.A.T. (Projektif Çocuk Algı Testi), EFT Tekniği (Duygusal Özgürleşme Tekniği), D2 Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, 3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi, Ruh Sağlığı Derneği Psikolojik İlk Yardım ve TSSB Eğitimi Dr. Mert Akcanbaş, Bağlanma Terapileri Enstitüsü Çocuklarda Güvenli Bağlanma Eğitimi Adem Güneş,Yaşlı Bakım Hizmetlerinde Görevli Meslek Elemanlarına Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı(ASP), Standardize Mini Mental Hafıza Testi, Yeşilay Uluslararası Uyuşturucu Bağımlılığı Sempozyumu , Kim Psikoloji Depresyon Vaka Analizi Zirveleri, Hypnotherapy Training International Derneği Hipnoterapi 1. Modül, (50 saat) John Butler, Karma Sanatevi Drama Eğitimi (48 saat), Aile Eğitim Programı (AEP) Formatörlük Eğitimi, (30 saat), 1.Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi, Psikoloji Eğitimleri Derneği MMPI Kişilik Testi Selen Ayas, Psikoloji Eğitimleri Derneği, Çocuk Objektif Testleri, Selen Ayas.